Az elmosódott vagy homályos látás az egyik leggyakoribb szemészeti panasz, mely sokféle módon jelentkezhet, és számos tényező okozhatja. A látásprobléma örökölhető, vagy különböző hatások és betegségek miatt is kialakulhat. Fontos információ lehet, hogy mikor jelentkezik a tünet és azt hogyan észleljük először, ez segíthet az okok kiderítésében. Minden esetben az első javasolt lépés a látásvizsgálat.
Az éles látás feltétele, hogy a fénysugarak a szembe kerülve, áthaladva a törőközegeken, irányukat megváltoztatva képpontokká egyesüljenek a retinán.
Homályos látásnak nevezzük, amikor a látás élessége nem megfelelő és nehezen tudunk fókuszálni. Érintheti a teljes látóteret vagy annak csak egy területét. Homályos látás hirtelen vagy akár fokozatosan is kialakulhat. Számos oka lehet, mint betegség, kor vagy akár örökletes.
JELENTKEZZEN BE ONLINE LÁTÁSÉLESSÉG VIZSGÁLATÁRA |
Az esetek többségében a homályos látás nagyon jól kezelhető szemüveggel vagy kontaktlencsével, azonban javasolt időnként ellenőriztetni, hogy megfelelő dioptriájú-e.
Mindenképpen javasolt látásvizsgálatra bejelentkezni, mivel bizonyos betegségek esetén – mint a szürkehályog csak műtéti beavatkozás segíthet.
Kapcsolódó cikkek, melyek érdekelhetik Önt:
Jelentkezzen be online homályos látás kivizsgálására
Rendelés típusa: Téma szakértője
Professzor Dr. Holló Gábor
A zöldhályog, vagyis a glaukóma egy kezelhető betegség, aminek kiemelkedően fontos a korai felismerése, mivel a már kialakult károsodás nem fordítható vissza, azaz nem gyógyítható meg. Azonban, ha a glaukómát időben felismerik, akár meg is előzhető az általa okozott látásromlás ...
A zöldhályog egy nagyon különleges területe a szemorvoslásnak, amelynek felismerése és kezelése nagy hozzáértést igénylő, speciális feladat. Professzor Dr. Holló Gábor , a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szemészeti Központ glaukóma specialistája a Klasszik Rádiónak adott ...
Prof. Dr. Holló Gáborral , a Szemészeti Központ szemész szakorvosával, zöldhályog (glaukóma) specialistájával számos alkalommal beszélgettünk már a szemészeti betegségekről és azok vizsgáló módszereiről. Több módszert is említettünk, melyek a szemfenék ...